שאלות ותשובות
שאלות נפוצות - כללי

הקווקז הוא אזור גאו-פוליטי בגבול בין אירופה לאסיה (אירואסיה). האזור ממוקם בין הים הכספי לים השחור. באזור מתנשאים הרי קווקז, הכוללים את האלברוס, ההר הגבוה באירופה.

הקווקז ממוקם בין שלושה מרכזים תרבותיים: רוסיה בצפון, טורקיה בדרום-מערב ואיראן בדרום-מזרח. בשל כך, האזור סבל מיריבויות פוליטיות, צבאיות, דתיות ותרבותיות במשך אלפי שנים, עד ימינו אלו. לאורך זמן רב האזור נשלט על ידי גורמים חיצוניים, ולעתים, נשלט על ידי גורמים אזוריים.

יהודי ההרים או היהודים ההרריים או יהדות קווקז, הייתה עד למלחמת העולם השנייה קהילה גדולה של יהודים. יהודים אלה חיו בעיקר בצפון ובמזרח הקווקז, במדינות אזרבייג'ן, צ'צ'ניה, דאגסטן, ורפובליקת קברדינו-בלקריה. היהודים ההרריים מכנים עצמם בשם ג'והור שפרושו יהודים ושפתם בהתאם היא ג'והורי – "יהודית". הכינוי "היהודים ההרריים" ברוסית: גוֹרְסְקִי יֶברֶאי, ניתן על ידי הרוסים לקהילות היהודים במזרח הקווקז החל במחצית הראשונה של המאה התשע עשרה, עם כיבושו של מזרח הקווקז על ידי האימפריה הרוסית. בישראל ידועים בני הקהילה בכינוי "קווקזים".

אזור הקווקז מחולק כיום בין המדינות הבאות:

  • Flag of Russia.svg רוסיה
  • Flag of Georgia.svg גאורגיה
  • Flag of Armenia.svg ארמניה
  • Flag of Azerbaijan.svg אזרבייג'ן

בעבר מספר מדינות נוספות היוו חלק מהאזור:

הרפובליקה הדמוקרטית הפדרטיבית של עבר הקווקז
הרפובליקה הסוציאל-פדרטיבית הסובייטית של עבר הקווקז

לא קיים סטודנט שאינו מעוניין בקבלת מלגה. החיים הסטודנטיאליים כוללים בתוכם הרבה הטבות ועניין אך לצד זאת מדובר בשלוש שנים לערך בהן לא יכול הסטודנט לעבוד במשרה מלאה ולהשתכר כפי שהיה רוצה. שכר הלימוד, שכר הדירה והוצאות מחייה נלוות נושפות בעורפו וגם כאשר ההורים עוזרים המצב הפיננסי עבור מרבית הסטודנטים נחשב לבעייתי. אז אם גם אתם מחפשים מידע על נושא המלגות, הגעתם למקום הנכון - בואו לקרוא כיצד ניתן להשיג מלגה.

מתקשרים למרכז מידע עמותת קש"ב בטלפון 1800100179 ומבקשים להירשם.

חדשות עמותת קש"ב

האתר הוקם על ידי פיקאס בניית אתרים, עיצוב אתרים, קידום אתרים